Na cenę samochodu wpływa bardzo wiele czynników. Jednak stan techniczny przeglądu jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na decyzję kupujących. Istotny jest również przebieg samochodu, gdyż klienci nie są zainteresowani samochodami, które są nadmiernie zużyte. Przebieg samochodu wskazywany jest przez liczniki samochodów. Jednocześnie w samochodach liczniki mogą podlegać modyfikacjom, gdzie korekty liczników pozwalają na znaczne zmiany w prezentowanym na liczniku przebiegu.

W samochodach liczniki montowane są przez producentów. Liczniki w samochodach mają na celu kontrolowanie przebiegu pojazdu co jest ważną wskazówką w zakresie zużycia samochodu. Oczywiście przebieg samochodu nie wskazuje czy samochód jest w dobrym, czy złym stanie technicznym. Jeśli kierowca odpowiednio dba o samochód nawet pojazd z bardzo dużym przebiegiem jest w stanie być w doskonałym stanie technicznym. Jednak generalnie samochód o większym przebiegu jest bardziej podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Dotyczy to szczególnie uszkodzeń związanych z wieloletnim użytkowaniem. Takie uszkodzenia dotyczą wszelkiego rodzaju elementów samochodu podatnych na szybkie zużywanie się. Natomiast wiele samochodów z dużym przebiegiem posiada wymienione części czy jest regularnie serwisowanych w autoryzowanych serwisach, co pozwala zapewnić optymalny stan techniczny. Jednocześnie w warsztatach samochodowych dokonywana bywa również Korekta liczników.

 

Znaczenie przebiegu samochodu

Pojazdy, które mają duży przebieg to często samochody używane przez firmy w celach profesjonalnych. Takie pojazdy mają duży przebieg ze względu na regularne używanie ich na dużych trasach. Z drugiej strony wiele firm odpowiednio dba o samochody w swoich flotach, co przekłada się na to, że samochody wieloletnie oraz mające duży przebieg są w stanie zapewnić znacznie lepszy stan techniczny od samochodów o znacznie mniejszym przebiegu i znacznie lepszym roczniku. Niezbędne jest zatem branie pod uwagę przy decydowaniu się nie na nowe samochody, ale używane wielu różnych czynników gdy chce się wybrać samochód, który nie będzie podatny na nadmierne uszkodzenia i usterki.

 

Kontrola samochodów w warsztatach

Gdy pozyskuje się samochód doskonałym rozwiązaniem jest decydowanie się na kontrolowanie samochodów bezpośrednio w warsztatach. Pozwala to na uzyskanie fachowej oceny tego jak sprawuje się samochód. W serwisach samochodowych można również uzyskać informacje dotyczące tego czy samochód używany nie będzie miał problemów z przejściem niezbędnych, obowiązkowych przeglądów technicznych co bywa ważne w przypadku samochodów starej generacji.